Scroll to top

Piaskowce polskie

Piaskowiec biały Długosz

Długosz

Jasnoszary

Drobnoziarnisty piaskowiec ze złóż szydłowieckich o klasycznej jasno-szarej barwie. Idealny do zastosowania jako materiał elementów kamiennych elewacyjnych.

Piaskowiec Broniów

Broniów

Jasnomiodowy

Delikatny, żółty odcień, nadaje mu ciepłą barwę wywołując wyjątkowy efekt na elewacjach budyków. Parametrami zbliżony do Długosza, nadaje się świetnie do zastosowania jako okładzina różnego typu.

Radków piaskowiec polski

Radków

Żółty

Żółty piaskowiec wydobywany w południowej Polsce o bardzo długiej tradycji wydobycia. Posiada różnorodną charakterystykę – oferuje wysokie parametry oraz ciekawą kolorystykę.

Piaskowiec Włoch

Włoch

Różowy

Wydobywany w Świętokrzyskiem posiada wyjątkową różową, jednolitą barwę. Niedostępny w dużych ilościach – do zastosowania na mniejszych powierzchniach fasad oraz elementów architektonicznych.

Czerwony piaskowiec Kopulak

Kopulak

Czerwony

Doskonały, twardy materiał o parametrach pozwalających na zastosowanie jako okładzina elewacji wentylowanych. Posiada intensywny, czerwony kolor. Materiał o długiej historii zastosowania w Polsce.

Piaskowiec Tumlin

Tumlin

Intesywnie czerwony

Materiał o odmiennej charakterystyce – posiada czerwoną lecz ciepłą barwę wpadającą w żółć. Często posiada bogatą teksturę, użylenia charakterystyczne dla piaskowców z regionu.

Brenna Zielona piaskowiec polski

Brenna Oliwkowa

Oliwkowy

Wyjątkowy materiał o długiej historii wydobycia i zastosowania w budownictwie. Posiada szarą barwę o zielonym, oliwkowym odcieniu.

Piaskowiec Brenna

Brenna Niebieska

Niebieski

Wyjątkowy materiał o długiej historii wydobycia i zastosowania w budownictwie. Posiada szarą barwę o zielonym, niebieskim odcieniu. Chętnie stosowany jako okładzina współczesnych fasad.

Piaskowiec Męcina

Męcina Królewska

Szaro-niebieski

Wyjątkowy materiał o charakterystyce podobnej do Brenny. Posiada szarą barwę zawierającą odcienie oliwkowe oraz doskonałe paramertry pozwalające na szeroki zakres zastosowania.

Jakiego materiału potrzebujesz

Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci dobrać odpowiedni produkt!